Ernst Prost

Ernst Prost 1957, Bavyera, Almanya’da doğdu. Babası bir duvar ustası ve annesi bir fabrika işçisiydi. Okuldan mezun olduktan sonra motor tamirciliği yaparak stajını tamamladı. Daha sonra pazarlama işine girdi ve bir otomobil servisinde alt kademe satıcı olarak işe başladı. Başarılı oldu, pazarlama müdürlüğüne terfi etti.

1990 yılında, pazarlama ve satış müdürü olarak LIQUI MOLY’e geçti. Bir süre sonra şirket kurucu ailesi Henle’den hisseleri satın almaya başladı.  1998 yılında son hisseleri de satın aldı. LIQUI MOLY’nin genel müdürü olarak satışları sürekli arttırdı. LIQUI MOLY Almanya’dan 110’dan fazla ülkeye ihracat ve satış yapıyor. Ernst Prost 2006 yılında yağ fabrikası MÉGUIN’i şirket bünyesine kattı.

Erns Prost; çalışkanlık, saygı, alçakgönüllülük, minnettarlık değerlerine önem verir. Bu şirkete ve şirket çalışanlarına da yansır. Ona göre şirketin en değerli varlıkları çalışanlarıdır. Onlar çalışan değil, ‘yardımcı girişimci’ rolü ile pazarlama amacına uygun bir aktör olarak, şirket değerleriyle tam bir uyum içinde, şirketin ürünlerini, günümüzün seçkin markası konumunu şekillendiriyorlar.

Bu etik değerlerin bir sonucu olarak ortaya çıkan Ernst Prost Vakfı 2011 yılında kuruldu. Bu hayır kurumu kendi hatalarının sonucu olmadan dara düşen insanlara yardım ediyor.

Ernst Prost hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için  http://www.ernstprost.com/