({0}) shopping_cart
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Çevre Politikası

Madeni yağlar, katkılar, otomotiv servislerinin doğru onarımı için yapıştırıcı, sızdırmazlık ürünleri gibi kimyasal ürünler ve oto bakım ürünleri üretiyoruz.

Ürün geliştirme, üretim, lojistik ve satış faaliyetlerimizi sürdürürken, pazarın lideri olmak üzere doğayı korumak ile ilgili belirleyici adımlar atıyoruz. Bu adımlar ürünlerimizin çevresel etkileri için olduğu kadar kendi yaşadığımız çevre için de geçerlidir. Amacımız kaynağında yaptığımız üretimimizin çevre dostu olmasını sağlamaktır. Böylelikle gelecek nesillerin de yaşamaya değer, temiz bir çevreye sahip olmalarından emin olmak için sürdürülebilir kalkınma hedefini takip ediyoruz.

 

Almanya’nın Ulm kentindeki merkezimizde aşağıdaki ilkeleri kılavuz olarak kabul ediyoruz:

  • Amacımız; iklime zarar veren emisyonları en aza indirmek ve mümkünse tamamen kaçınarak iklimin korunmasına katkı sağlamaktır.
  • Doğayı koruma sorumluluğu ve bilinciyle çevre kirliliğini önlemek için, sürekli araştırma-geliştirme yaparak çevre dostu ürünler tasarlıyor ve sunuyoruz.
  • Bulunduğumuz yerdeki operasyonlarımız sırasında sürekli olarak çevre korunmasına önem gösteriyoruz. Çalışanlarımızın çevreye olan duyarlılığı bizim personel performans ölçütlerinden biridir. Bu yaklaşımımız müşterilerimize de yol gösteriyor.
  • Doğayı korumak için elimizdeki kaynakları mümkün olduğunca tasarruflu kullanıyoruz.
  • Çevre politikamızın en önemli amacı insan onurunu, sağlığını ve refahını sağlamaktır. Bu amaçla doğal kaynaklara insanların verdiği zararlardan korumak ve zaten verilmiş zararların giderilmesine çabalamaktır.
  • Bizim taahhüdümüz; ürün, hizmet ve eylemlerin yüksek kalite ve güvenlikle elde edilmesidir. Bunu yaparken, iş ortaklarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve yaşadığımız toplumun çıkarlarını göz önünde bulunduruyoruz.
  • Amaçlarımıza verimli bir şekilde ulaşmak, performansımızı sürekli olarak iyileştirmek ve şirketimizi başarılı, sürdürebilir kılmak üzere, kalite, çevre ve enerji yönetimi için geçerli olan ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 50001 uluslararası standartlarını ve süreç bazlı yönetim sistemimizi kullanıyoruz.