({0}) shopping_cart
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

LIQUI MOLY, Hyundai Motorsport Customer Racing'in resmi tedarikçisi oluyor

June 12, 2021

Hyundai Motorsport, LIQUI MOLY'yi Customer Racing departmanı için resmi tedarikçisi olarak ilan ediyor. Alman motor yağı ve katkısı uzmanı, Alzenau’daki Hyundai atölyesine (Almanya) 80 'den fazla ürün tedarik ediyor. Burada araçların montajı ve hazırlanması için kullanılıyorlar.

İşbirliği kapsamında LIQUI MOLY'nin kalitesi yüksek ürünleri, Hyundai i20 R5, yeni Hyundai i20 N Rally2 ve başarılı Hyundai i30 N TCR, Hyundai Veloster N TCR ve Hyundai Elantrat N TCR tur araçlarında kullanılıyor. Ürün yelpazesi motor yağları, şanzıman yağları ve hidrolik yağlarının yanı sıra yaklaşık 80 kadar farklı ürün içeriyor. Hyundai Motorsport Customer Racing'in özel ekiplere ve yarış sürücülerine temin ettiği araçların geliştirilmesine ve test edilmesine katkı sağlıyor.

Bu, hem Hyundai Elantra N TCR hem de Hyundai i20 N Rally2 'nin 2021 sezonunda ilk yarışlarını gerçekleştirecek olmasından dolayı çok daha önemli bir rol oynuyor. Yeni TCR otomobillerinin ilki Ocak ayında ABD'de yarıştı ve dünya çapında WTCR - FIA World Touring Car Cup, TCR Europe, TCR South America ve Nürburgring’de yapılacak 24 saatlik yarış gibi yarış serilerinde pistlerde olacak. Hyundai i20 N Rally2 şu anda yazın yapılacak ve önceden planlanmış olan tip onayı öncesinde çok kapsamlı testlerden geçmektedir.

LIQUI MOLY'nin resmi tedarikçi olarak statüsü, Hyundai Customer Racing departmanı ile şirket arasındaki ilişkiyi güçlendiriyor. Uzun yıllardır TCR müşterisi Engstler Motorsport'un partneri olan bu Alman şirketi, bu yıl FIA WTCR kapsamında ikinci sezonunu için Hyundai Elantra N TCR ile yarışacak olan Engstler Hyundai N LIQUI MOLY Racing Team adı ile anılmakta olan yarış ekibinin isim sponsoru olmuş durumda.

LIQUI MOLY Pazarlama Müdürü Peter Baumann, şöyle diyor: “Hyundai Motorsport Customer Racing’in LIQUI MOLY'yi ralli ve yarışlarda kullanılacak olan müşteri araçları için yapılandırma ve hazırlık tedarikçisi olarak seçmiş olması bizim için gurur verici. Bu, yağlarımızın, servis ve bakım ürünlerimizin yüksek kalite standardını ortaya koyan bir diğer kanıttır. Hyundai, motor sporları alanında bizim de markamız ve diğer ürünlerimizle tadına vardığımız çok iyi bir üne sahip. Yani bu her iki taraf için de mükemmel bir durum.”

Hyundai Motorsport Customer Racing Müdürü Andrew Johns şunları söyledi: “LIQUI MOLY tüm motor sporlarında yüksek kaliteli ürün yelpazesi nedeniyle inanılmaz bir üne sahip. Bu nedenle yarış ve ralli projelerimizde resmi tedarikçi olarak kendileri ile çalışacak olduğum için çok mutluyum. Atölyemize tedarik edecekleri ürünlerin geniş bir yelpazeye sahip olması, ürettiğimiz ve müşterilerimize sunduğumuz arabaların mükemmel kalitesini ve performansını koruyacak olmasını garanti altına alacaktır. Müşterilerimize sunduğumuz çeşitli araçların sayısını daha da artırmak istediğimiz için bu oldukça önemli. Böylece Hyundai Elantra N TCR ve Hyundai i20 N Rally2 2021 yılında ilk yarış organizasyonlarına katılacaklar. Projelerimiz için resmi tedarikçi olarak LIQUI MOLY ile, Hyundai müşterilerinin halihazırda kutladığı başarıların üzerine inşa etmeye devam edebileceğimizden ve hem müşteri yarış departmanının hem de yeni tedarikçimizin profilini daha da geliştirebileceğimizden eminim.”

 

Yorumunuzu Bırakın