({0}) shopping_cart
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

LIQUI MOLY VE SCHAEFFLER’DAN ZAMANLAMA ZİNCİRLERİ İÇİN EKSTRA KORUMA

Nisan 27, 2018

NİSAN 2018 - Schaeffler tarafından yeni geliştirilen INA Zamanlama Zinciri KIT'leri içindeki bu kite özel olarak geliştirilmiş Liqui Moly zincir yağlama katkısı, eksantrik zincirlerinde oluşan aşınmayı yüzde 20 oranında azaltıyor.

Schaeffler ve Liqui Moly, otomotiv yedek parça pazarında büyük bir yeniliğe imza attı. İki firmanın ortak çalışmasının sonucunda geliştirilen INA Zamanlama Zinciri KIT'leri geçtiğimiz günlerde piyasaya sunuldu. Özellikle ağır yük ve yüksek motor devirlerinde güvenilir bir şekilde çalışması gereken zamanlama zincirleri için geliştirilen ürün, bu taleplere maksimum seviyede yanıt veriyor.

EKSTRA KORUMA

Mekanik aşınma ve bundan kaynaklanan zincir uzamasının çoğunlukla yetersiz yağlamadan kaynaklandığına ve bunun da sonuç olarak motor hasarına yol açtığına dikkat çeken Schaeffler Program Yönetimi Uzatılmış Ürünler Direktörü Maik Evers, “Liqui Moly ile birlikte bu sorunun önüne geçen ve aşınmaya karşı ekstra koruma sağlayan bir katkı maddesi geliştirdik” dedi.

MOTORDA YÜKSEK MALİYETE SON

Montaj sırasında, düşük sürtünmeli yağlayıcı MoS2'ye dayanan katkı maddesi, birbirine sürtünen tüm metal yüzeyler üzerinde bir yağlama filmi oluşturarak zincire ve dişliye uygulanır. Sürtünmeyi azaltır ve daha yumuşak zincir çalışmasını garanti eder. Bu, özellikle daha önce yaşanan zincir kırılmalarında faydalıdır. Yeni parçaların yüzde 20'ye varan oranda daha az aşınmasına neden olur. KIT'lerde eksantrik zinciri dışında; zincir dişlileri, hidrolik ve mekanik zincir gergileri, gerdirme ve kılavuz rayları, gerekli contalar ve profesyonel onarım için gerekli tüm montaj parçaları bulunuyor. Yeni KIT'in avantajı; tüm zamanlama tahrik sistemini değiştirerek motorda yüksek maliyetli bir hasar görmesini önlemektir.