({0}) shopping_cart
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

LIQUI MOLY'de krizden iz yok

May 05, 2021

LIQUI MOLY'nin güçlü ciro artışı nisan ayında da devam etti. 60 milyon Euro'luk ciro, pandemi nedeniyle düşen talebi yansıtan geçen yılın Nisan ayına göre yüzde 60 daha yüksek. Fakat Nisan 2019'a kıyaslandığında ise bu artış yüzde 26. Genel Müdür Ernst Prost, "Bu yıla çok daha hızlı başladık ve bu hızı da koruyacağız" dedi.

Mart ayı 65 milyon Euro ciro ile şirket tarihindeki en başarılı ay oldu. Ernst Prost, "Bunu Nisan'da geçemedik, fakat bu yine de tüm ekibin mükemmel performansını gösteriyor," dedi. Geleneksel olarak gelişme, LIQUI MOLY’nin ciddi bir pazar payına sahip olduğu ve daha da gelişmesinin bu nedenle zor olduğu Almanya’ya kıyasla uluslararası alanda daha güçlüydü.

Bu yılın ilk çeyreğine bakıldığında LIQUI MOLY, özellikle kendi bağlı kuruluşlarının etkin olduğu stratejik bölgelerde gelişmiştir: İtalya, Avustralya ve Güney Afrika'da ciro, geçen yılın aynı dönemine kıyasla iki katına çıkarıldı ve hatta Almanya'dan sonra en büyük satış pazarı olan ABD ve Kanada'da yüzde 40'tan fazla artış gösterdi.

Bu büyüme, son on iki aydaki karşı yönde yatırım stratejisinin sonucudur. Ernst Prost "Bazı rakipler hala kış uykusundan uyanmamış gibi görünüyor" açıklamasını yaptı. Ama başarının bir diğer tarafı da var: Ernst Prost “Yeteri kadar ham madde almak için çabalamamız gerekli. Yağlarımızı ve katkı maddelerimizi müşterilerimize ulaştırabilmek için gemilerle gönderebilmeye ilişkin çok çaba harcayarak konteynerler arıyoruz” şeklinde belirtti. “Bu her gün verdiğimiz bir savaş, fakat başaracağız."

LIQUI MOLY de elbette birçok ülkede pandemiyle ilişkili kısıtlamaları hissediyor. Fakat uluslararası çeşitlendirmesi sayesinde şirket bir ülkedeki zayıflayan ticari ilişkilerini, diğer ülkelerdeki işlerin artmasıyla dengeleyebiliyor. Ernst Prost, "Fakat genel olarak ekonomi piyasasında dünya çapında ilerlemeyi görebiliyoruz” dedi. “Yıl içinde tekrar normale dönmeyi umut ediyoruz.”

Yorumunuzu Bırakın